Archiwa kategorii: Aktualności

IMG_0014W czerwcu 2015 rozpoczął się zaplanowany do końca tego roku cykl zajęć i spotkań skoncentrowanych wokół idei zdrowia, sprawności i aktywności fizycznej. Projekt ten dedykowany jest osobom 60+ z terenu miasta Lublin. Cieszy się dużym zainteresowaniem, ale chętnych do zatroszczenia się o własne zdrowie nigdy za wiele! Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych – niezależnie od wieku – na nasze „marsze seniorów” – otwarte zajęcia z trenerem Nordic Walking! Czytaj dalej

Rekrutacja na wyprawy edukacyjne szlakiem kultury zakończona

Serdecznie informujemy, iż zakończyliśmy rekrutację do projektu „Kropla drąży skałę. Innowacyjny program edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży 2014”. Wszystkie zgłoszenia zostały rozpatrzone przez Komisję rekrutacyjną zgodnie z regulaminem projektu. Osoby deklarujące chęć udziału w projekcie zostały poinformowane o wynikach rekrutacji.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zgłoszenie chęci uczestnictwa w inicjatywach podejmowanych przez Fundację Pacynka i zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej oraz facebooku, gdzie będą zamieszczane informacje o naszych kolejnych działaniach.

 

starcie

Sprawdź i pogłębiaj swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki dzięki interaktywnemu narzędziu edukacyjnemu w formie quizu o nazwie „Z kulturą za pan brat”.

Quiz obejmuje wiedzę właściwą dla etapu nauczania klas III-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Ponadto został wzbogacony o ciekawostki i informacje, które każdy zainteresowany dziedziną kultury i sztuki powinien znać. Quiz składa z 20 losowo wybranych pytań na 3 poziomach zaawansowania. Przed przystąpieniem do testu wybierz właściwy dla siebie poziom zaawansowania. Ucz się i baw jednocześnie. Zapraszamy :)

Poziom podstawowy

Poziom średniozaawansowany

Poziom zaawansowany

Quiz „Z kulturą za pan brat” powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu: „Kropla draży skałę. Innowacyjny program edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży 2014″.

mkidn_01_cmyk1

mapa

Interaktywna mapa obiektów kultury województwa lubelskiego już gotowa !!!

Z przyjemnością informujemy, iż zakończyliśmy prace nad interaktywna mapą kultury przedstawiającą najważniejsze atrakcje z punktu widzenia kultury i sztuki na terenie Lubelszczyzny. Dzięki mapie będziesz mógł zaplanować trasę zwiedzania regionu lubelskiego, dowiesz się gdzie warto pojechać, co zobaczyć i kiedy zaplanować wyprawę, by również być świadkiem wydarzenia ważnego wydarzenia kulturalnego odbywającego się w okolicy.

Mapa powstała w ramach projektu „Kropla drąży skałę. Innowacyjny program edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży 2014” dzięki dofinansowaniu z Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serdecznie zapraszamy !!!

Interaktywna mapa obiektów kultury Lubelszczyzny

mkidn_01_cmyk1