Archiwa kategorii: Strefa seniora

Zapraszamy seniorów na spotkanie dotyczące nowych perspektyw dla osób starszych z Lublina

W dniu 11.01.2016 o godz. 10.00 w kawiarni mieszczącej się w kompleksie  Leclerc, przy ul. Zana 19 odbędzie się spotkanie dotyczące nowych perspektyw i potrzeb osób starszych z Lublina. Podczas spotkania zostaną przeprowadzone ankiety, wywiady oraz dyskusje i rozmowy z lubelskimi seniorami dotyczące ich preferencji i potrzeb na najbliższe lata. Na spotkaniu obecny będzie przedstawiciel Fundacji Równych Szans PACYNKA, który pozna potrzeby seniorów i na podstawie przeprowadzonych analiz oraz dyskusji zaproponuje i omówi potencjalny plan działania na najbliższy rok dedykowany osobom starszym, o który będzie się ubiegał ze środków rządowych na lata 2016. Zapraszamy seniorów – przyjaciół fundacji do uczestnictwa w spotkaniu. Liczymy na dużą frekwencję, która jest gwarantem dobrych pomysłów i daje perspektywy na przyszłość.

Serdecznie zapraszamy!!!

Lubelska Karta Seniora – czy warto ją posiadać?

Od czerwca 2015 roku działa w Lublinie „Karta Seniora”. Program okazał się strzałem w dziesiątkę dla osób powyżej 60 roku życia, gdyż duża liczba seniorów już posiada i korzysta z tego dokumentu. Dzięki „Karcie Seniora” mieszkańcy Lublina w wieku 60+ mogą korzystać z ulg i rabatów w instytucjach miejskich. Posiadanie karty daje możliwość seniorom korzystania z szerokiej oferty usług z dziedziny kultury, sportu, rekreacji, zdrowia i wielu innych na preferencyjnych warunkach. Dzięki temu osoby starsze mają zapewniony system stałych, okazjonalnych lub świątecznych zniżek, które są oferowane przez podmioty oraz jednostki organizacyjne Miasta, które biorą udział w tym Programie.  Zachęcamy wszystkich seniorów do skorzystania z tej inicjatywy.To nic nie kosztuje a daje mnóstwo korzyści. Wystarczy wypełnić wniosek i najpóźniej po 30 dniach karta jest gotowa do odbioru w jednym z wyznaczonych (przez wnioskodawcę) BOM-ów. Więcej informacji można uzyskać TUTAJ.

Niezbędnik świadomego fotografa

Podczas warsztatów fotograficznych poznaliśmy praktyczne zasady fotografowania według Maksa Skrzeczkowskiego. Będąc wciąż pod wrażeniem niezwykle inspirujących zajęć chcielibyśmy podzielić się kilkoma radami prowadzącego:

„Zawsze miej przy sobie aparat fotograficzny. Nigdy nie odbieraj sobie okazji do zrobienia niezwykłego zdjęcia. Życie pokazuje, że takie sytuacje zdarzają się nieoczekiwanie i rzadko”, „Fotograf pracuje okiem, mózgiem i… nogami. Bądź w ruchu, szukaj odpowiedniej perspektywy”, „Fotografia to ułamek sekundy. Szukaj tego decydującego momentu…”, „Zrób takie zdjęcie, że gdyby nie ty to świat by takiego nie widział”, „Fotografia to sposób na życie jak w bajce: ciekawe, szczęśliwe i długie”

Oprócz cennych rad dotyczących techniki wykonywania zdjęć prowadzący spotkanie, Maks Skrzeczkowski każdego z obecnych na warsztatach wręcz zahipnotyzował swoją pasją – fotografią. Miejmy nadzieje, że wkrótce znowu się spotkamy i być może będziemy oceniać już nasze dokonania fotograficzne… Informacja o tym na pewno ukaże się na podstronie fundacji w  „Strefie seniora”. Zachęcamy do śledzenia aktualnych wydarzeń.

Chcesz poznać zasady zdrowego żywienia i trybu życia w wieku 60+ ? Zajęcia już w najbliższy piątek. Zapraszamy !!!

Dnia 30.10.2015 odbędzie się warsztat zdrowego żywienia i trybu życia realizowany dla uczestników projektu „Aktywność naszym uzdrowiskiem”. Dla uczestników zajęć zostanie dokonana analiza składu ciała metodą BIA, poznamy ogólne zasady żywienia, jak również konsekwencje nieprawidłowego żywienia i braku aktywności fizycznej. Ponadto dowiemy się jakie są praktyczne wskazówki do realizacji zaleceń żywieniowych oraz poznamy istotne znaczenie wody i zalecenia dotyczące spożycia płynów. Poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące żywienia a leków, suplementów diety a na koniec ułożymy przykładowe jadłospisy. serdecznie zapraszamy. udział w zajęciach jest bezpłatny.asos_logo_kolor